Logo

Biyografi

1963 yılında Trabzon da doğdu. İlk öğrenimini köyünde tamamladıktan sonra orta öğrenimine, ailesiyle birlikte taşınıp yerleştikleri İstanbul’da, Fatih İmam Hatip Okulunda devam etti.
1980 yılında Yeni Devir Gazetisinde daha sonra Milli Gazete’de muhabir olarak çalışmaya başladı. Sekiz yıl süren İran-Irak Savaşında, Irak bölgesi sınır boyunda savaş muhabirliği yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde röportaj ve yazıları yayınlandı. 1981 yılında yayınlanan bir manşet haberi dolayısıyla sıkıyönetim askeri mahkemesinde yargılandı.
MÜSİAD’ın 1989’daki kuruluş hazırlıkları sırasındaki toplantı ve organizasyonlara ev sahipliği yaptı, düşüncelerini paylaştı.
1990'da haftalık Haber-Yorum dergisi Yörünge'nin kuruluşunda bulundu ve iki yıla yakın fotoğraf editörlüğünü yaptı.
Aile şirketinde, 1994-2010 yılları arasında, uluslararası bir markanın Türkiye genelindeki mağazalarının kurulumunu ve satış organizasyonunu gerçekleştirdi. 2007-2010 yıllarında ABD’de, yapı malzemeleri Konusunda faaliyet gösteren çok ortaklı bir şirket bünyesinde koordinatör olarak görev aldı.
Gençlik yıllarından itibaren özel ilgi alanı olan eski eşya ve antika merakı onu koleksiyonculuğa yöneltti. Osmanlı tuğralarıyla ilgilendi. 2010 yılından itibaren, yurtdışından ve ülkemizin çeşitli şehirlerinden topladığı icazetname, şahadetname ve diplomalarla geniş bir koleksiyon oluşturdu. Bu koleksiyon objelerini 2019 yılında kitaplaştırarak “Osmanlıdan Günümüze İcâzetten Diplomaya” adıyla yayınladı.
Alanıyla ilgili birçok kitap ve sergi organizasyonlarına katkı ve danışmanlık yaptı, sempozyum ve söyleşilere katıldı.
Evli ve üç çocuk babasıdır.