Logo

Etkinlik Detayı

Milli Gazete’de çalışmış eski dostlar iftarda buluştu

1975-1980 yılları arasında Milli Gazete’de çalışan eski dostlar, gazetemizin genel merkezinde bulunan yemek salonunda düzenlenen iftarda bir araya gelerek hasret giderdi. Dostlar, yılların hatıralarını birlikte tekrar yâd ettiler.

28-06-2016



1975-1980 yılları arasında Milli Gazete’de çalışan eski dostlar gazetemizde düzenlenen iftar yemeğinde buluştu.Yıllardır birbirini görmeyen eski dostlar gazetemizin merkezindeki gerçekleşen iftar vesilesiyle bir araya geldi ve hasret giderdi.Katılımcılar, kendilerini bir araya getiren gazetemiz İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’na teşekkür etti. İftar programına Milli Gazete kurucularından ve eski Devlet Bakanı Hasan Aksay da katıldı.

BU KADRO AKİT’İ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GAZETELERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRMİŞTİR

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan, Milli Gazete’nin kurucusu ve eski Devlet Bakanı Hasan Aksay, “Bu kadar güzel bir cemaatin bir ferdi olmanın büyük bir nasip olduğu”nu belirterek, “Milli Gazete kurulurken bir tek sarı basın kartlı kardeşimiz yoktu. İslam’ı tebliğ etme, iyiliği yayma görevi verdiği Müslümanların gazetesinde, Allah’ın basın sahasında öncü olarak ortaya çıkardığı bir grubun içerisinde yer aldım” dedi. İftarda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Aksay, “Bu kadro, bir gazeteyi Türkiye’nin en büyük gazetelerinden ve medya gruplarından biri haline getirmiştir. Bu kadronun yöneteceği, bütün İslam dünyasında şubeleri olan bir medyaya ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

GAZETEMİZ ELHAMDÜLİLLAH AYAKTA

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ise gelen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Burada anlatılanların hepsi ekonomik boyutundan ziyade, inanç, idealistlik, ideoloji anlayışı içerisinde anlatıldı. Bir siyasi partinin yayın organı olup da ayakta durabilen başka gazete yoktur. Vakti zamanında, Adalet partisi’nin son havadis gazetesi ve CHP’nin Ulus gazetesi vardı. Bunların hiç birisi bugün ayakta değil, Ama Milli Gazete elhamdülillah ayakta kalmaya devam ediyor” dedi. Karahasanoğlu ayrıca, “Hakk’ın rahmetine kavuşan Haluk Nur Baki, Abdurrahim Karakoç, Hasan Karakaya, Hüseyin Üzmez, Mustafa Müftüoğlu için Cenab-ı Allah’tan rahmet ve niyaz diliyorum” ifadelerini kullandı. İftar programına katılan eski Milli Gazete çalışanları, eski zamanlardaki anılarını anlatarak eski günleri yâd ettiler. Vaiz Mevlüt Özcan’ın aramızdan ayrılanlar için okuduğu dualarla program sona erdi.

İFTARA KATILANLAR

AkitMedya Grubu Genel Merkezi’nde bulunan yemek salonunda gerçekleşen iftar programına, Gazetemiz İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Müessese Müdürü Nuri Karahasanoğlu, Yazıişleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, Milli Gazete’nin kurucusu ve eski Devlet Bakanı Hasan Aksay, Yayın kurulu üyelerimiz Fatih Uğurlu, Yalçın Turgut Balaban, Hasan Hüseyin Maden, Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, Akit eski Dağıtım Koordinatörü Ülkü Kumral, gazetemiz editörlerinden Nahit Top ve Hurşit Akyıl, gazetemiz yazarlarından Abdurrahman Dilipak ve Hüseyin Öztürk, karikatüristimiz Kemal Güler, Basın İlan Kurumu İstanbul İl Müdür Yardımcısı Muhammet Bayka, gazeteci-yazar Ekrem Kızıltaş, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Topal, Milli Gazete’nin avukatlığını yapan Kemal Altuğ, gazetemizin emektar çalışanlarından Akif Çamlı, işadamı Enver Beşinci, işadamı Rıdvan Dildar, Milli Gazete eski Yazişleri Müdürü Ahmet Farsakoğlu, mali müşavir Şaban Ataş, Milli Gazete teknik servis çalışanları Osman Görükoğlu ve Selman Görükoğlu, vaiz Mevlüt Özcan, Akit gazetesi çalışanı Hacı Turunç, emekli işadamı Yücel Akbal, Buruç Dekorasyon ve Halıcılık Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhtesim Tapınç, öğretmen Dursun Kaya Yılmaz, emlak danışmanı Harun Karsavran ve Orhan Kaya katıldı.